Pożegnanie Prezesa

Józef Stawecki

Z żalem pożegnaliśmy Józefa Staweckiego, który odszedł od nas 26 września 2022 roku.
Przez ponad 13 lat z ogromnym zapałem pełnił funkcję Prezesa Rodzinnych Ogródków Działkowych „Magnolia” w Kielcach.

Niestrudzenie, z pasją, dążył do tego, aby nasz ogród działkowy stawał się coraz piękniejszą oazą wypoczynku dla działkowców i ich rodzin. Unowocześniał infrastrukturę, wprowadzał nowości, dbając jednocześnie o koszty wszelkich inwestycji.

Tylko w bieżącym roku wzbogacił nas, przeprowadzając ogromne inwestycje: fotowoltaikę i pompę ciepła. Zmobilizował działkowców do unowocześnienia instalacji wodnej tak, aby woda była na każdej działce codziennie.

Dzięki Jego staraniom i nieustającym zachętom, działkowcy, nawet ci oporni, porządkowali swoje działki i upiększali je. Zaowocowało to właśnie w bieżącym roku.

W dniu 24 września br. na uroczystości Krajowych Dni Działkowca 2022, które odbyły się w Warszawie, ogłoszone zostały wyniki konkursu krajowego dla ROD pn. „Wielki Konkurs dla uczczenia Jubileuszu 40-lecia Polskiego Związku działkowców”. Zajęliśmy IV miejsce.
Zdobyliśmy tytuł „ROD 40-lecia Polskiego Związku Działkowców” oraz nagrodę pieniężną w wysokości 6 000 zł. Sam, niestety nie zdążył już odebrać nagrody. Ze szpitala kibicował przedstawicielom ROD „Magnolia”, którzy pojechali do Warszawy, aby z dumą odebrać to piękne wyróżnienie.

Pamiętając o wielkiej pracowitości, pasji, ale i ogromnych ambitnych planach Prezesa, postaramy się nie zaprzepaścić jego dzieła.